domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Poliglob
  • Amortizer d.o.o.
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • Orange Audio

Danes je 24 Jun 2021 02:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Neuspeh
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2021 15:01 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Pozdravljeni!

V čem mislite da je omenjeni model neuspešen oziroma jih je prodanih zelo malo?

Pri nas v Ljubljani videvam le 5 komadov od tega 3 v Taxi Metro od tega eno limuzino (sedan) in dva karavana.

Jaz mislim da gre za izumrlo zasnovo, saj klasičnih limuzin razen prestižnih zadev (Audi A8/Bmw 7/Mercedes-Benz S) skoraj pri nas skoraj nihče več ne kupuje medtem ko je na vzhodu povsem drugačna slika.
Zadnjih 15let je tudi večina replik oziroma reinkarnacij neuspešnih z izjemo Fiat-a 500 in Mini-ja.
Po moje so pri Tipu problem tudi previsoka cenam, pomanjkanje imidža in ceneni materiali.
Narod očitno za omenjene cene raje kupi kaj od precenjene nemške svete trojice ter po možnosti še kakšen kvazi SUV ali crossover.
Škoda, saj gre za solidno in uporabno vozilo z dobro opremo in ceno.

Kakšne so pa kaj vaše (uporabniške) izkušnje?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Neuspeh
OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2021 09:24 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Sorško polje
Pa saj je na voljo tudi kombilimuzina in karavan. Pomoje je problem v zgrešeni prodajni politiki in seveda to, da je pri nas zakon Renault in VW.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2021 09:33 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Res je, tudi omenjeni karoserijski verziji sta na voljo, ampak jih je zelo malo na naših cestah.
Limonad, turških serij in podobnih nebuloz sicer ne gledam, ampak med preklapljanjem kanalov jih je množično zaslediti v njihovih kadrih.
Očitno sta pri nas res VW in Renault premočna in zaslepita večji del trga.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2021 09:55 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Sorško polje
Fiat je močen v Turčiji, ja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2021 10:06 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Pa očitno tudi v Latinski Ameriki.
Pri nas očitno narod raje kupi Audi A3 Sedan ali 3-vratno nepraktično izvedbo Golfa ker pač imata image kot uporabno vozilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2021 02:46 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 34
Kraj: Obala (med letom Lj)
Problem, po mojem menju, je politika prodaje oziroma uvoznika, ali je bilo kaj reklame za tipota?
Skropocalo od đuka in reno plastične suve reklamirajo na vsakem vogalu. Mislim da je "ta kratek" tipo z 1.4 95km motorjem idealen povprečni Slo avto. Zatistih 11k € dosti bolj primeren od Cliotov, samo ljudi je treba prepričat da ga vsaj probajo.
Na obali jih je nekaj, eden karavan pri nas doma :D

Recimo odnos Fiat prodajalcev je na dokaj nizkem nivoju, Avtoplus mi na mejle sploh ni odgovoril, ko sem šel vprašat sploh ni bilo prodajalca, drugi se niso zanimali za fiat stranko...
Tako da na koncu sem 500L vzel v Mariboru, Tipota pa so starši kupili novega na Vrhniki, torej od obale do Vrhnike je nekaj razdalje in nekaj prodajalcev vmes ampak se jih večina pusti prosit da bi ti sploh prodali avto. Nobenih ugodnosti, nič podarjenih gum ali servisev ali zavarovanja... nič..
Torej na kratko odnos v stilu "tle maš avto, dej dnar pa spokaj".
Tako da nauspeh modela bi večinoma pripisal nkemu pomankanju želje po prodaji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2021 07:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 55
Kraj: Laze pri Borovnici
Filip napisal/-a:
Pozdravljeni!

V čem mislite da je omenjeni model neuspešen oziroma jih je prodanih zelo malo?

Pri nas v Ljubljani videvam le 5 komadov od tega 3 v Taxi Metro od tega eno limuzino (sedan) in dva karavana.

Jaz mislim da gre za izumrlo zasnovo, saj klasičnih limuzin razen prestižnih zadev (Audi A8/Bmw 7/Mercedes-Benz S) skoraj pri nas skoraj nihče več ne kupuje medtem ko je na vzhodu povsem drugačna slika.
Zadnjih 15let je tudi večina replik oziroma reinkarnacij neuspešnih z izjemo Fiat-a 500 in Mini-ja.
Po moje so pri Tipu problem tudi previsoka cenam, pomanjkanje imidža in ceneni materiali.
Narod očitno za omenjene cene raje kupi kaj od precenjene nemške svete trojice ter po možnosti še kakšen kvazi SUV ali crossover.
Škoda, saj gre za solidno in uporabno vozilo z dobro opremo in ceno.

Kakšne so pa kaj vaše (uporabniške) izkušnje?

Pozdravljeni,

bojim se, da imate prav. Ponudba se oži.

Lp ... :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2021 16:44 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Očitno bo res nekaj na tem.
Fiat je kot opažam od leta 2004 povsem izgubil tako kompas kot tudi image ; takrat sem kupil moj prvi avto in sicer Fiat Croma zadnje serije letnik 1994.
Večino proizvodnje so takrat preselili iz Italije, Zastava je začela ugašati, pojavljati so se začele replike (Croma, 500...) ; vse skupaj je Fiat že takrat izgubljal na uspešnosti, saj je narod kupoval samo Punto in dostavnike Scudo in Ducato, hkrati pa je Iveco postal tako požrešen da si je začel prisvajati tudi avtobusni vozni park, katerega prevladuje danes 75% v Ljubljani, VW koncern pa si vzel večinski tržni delež v vseh segmentih.
Danes pa kot že povedano vidiš samo še Renault Captur, VW T-ROC in Tiguan, ipd...
Drugega praktično res ne vidiš razen sem in tja kakšno legendo iz 90-ih ter novodobnike zadnjih 10let.
Govori se da naj bi Seat iz VW rok šel v Renault-ove.
Vzrok zoževanja modelne palete vidim tudi v tem da bi narod manj kupoval v tej dobi kvazi COVID19 ter da bi potem navijali cene, katere so sedaj močno padle, edino pri resnih starodobnikih in zbirateljskih primerkih so močno poskočile.
Kar se pa odnosa tiče v AvtoTriglavu ne bom izgubljal besed, povem lahko to da te sploh ne vidijo in se ne zmenijo za-te, da o tem kako imajo večino modelov in njih cenikov nametanih notri ; vstopiš v salon, na začetku AlfaRomeo 4C, potem Ferrari, na koncu pa že skoraj uničen razstavni Fiat 500L. Kje tu smisel? Kar se pa tiče Tipota pa lahko povem da avto sploh ni slab, samo problem je ker narod pri nas ne kupuje nič več drugega kot samo kvazi SUV in dostavnike katerih sploh ne rabijo. V naši regiji opažam porast dostavnikov sedaj v času COVID19 katere je narod kupil ker pelja samo par paketov na kratkih razdaljah ; očitno se mu da podirati sedežev in podobno ter se mora pokazati z novim kombijem pa čeprav ga ne potrebuje :026.gif: Ne vidim smisla da se greš v takem primeru, sploh če nimaš ogromno dela in povrh še s.p., zakreditirati za novega Fiat Ducato/Citroen Jumper/Peugeot Boxer/Iveco Daily ali VW Transporter/LT

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2021 17:44 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 55
Kraj: Laze pri Borovnici
Avto je resnično hvaležen, in če upoštevam, kakšne vse gravžarije vozijo po cestah, je zares nerazumljivo, kaj ljudje kupujejo.

Lp ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2021 08:45 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Dva 5-vratna sta v avtošoli Avtotrade na Vrhniki, dostikrat pa ju je videvati po Ljubljani

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2021 16:27 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

V Albaniji je med taksisti zelo priljubljen, sploh v prestolnici
Slika
Slika
Slika

Še ena iz Sofije
Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2021 20:25 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Bomo videli kako se bo v tej krizi kaj izkazala Cross verzija.
Ta se od drugih razlkuje predvsem z obrobami blatnikov in dodatnimi zaščitami pod sprednjim in zadnjim delom vozila ter pod vrati. Fiat Tipo Cross je glede na ostale različice višji za 4 cm, na drugačno naravo od ostalih pa opozarjajo tudi strešni nosilci in ohišja ogledal v sivi barvi spodnjih zaščit karoserije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Maj 2021 20:33 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Zanimiv test Tipo 1,0 GSE Cross

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani